Produkte > SMC > 30BQ060TR
30BQ060TR SMC
30BQ060PBF.pdf
Hersteller: SMC
DIODE SCHOTTKY 60V SMC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produktbewertung abgeben
Technische Details 30BQ060TR SMC
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 580 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote 30BQ060TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
30BQ060TR 30BQ060TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30BQ060PBF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 580 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V