30CPQ040
30CPQ040 IR
30CPQ035,040,045.pdf
Produktcode: 15204
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: IR
Gehäuse: TO-247AC (TO-3P)
Vrrm(V): 40
If(A): 60
Bemerkung: OK 2x30A
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote 30CPQ040
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
30CPQ040 30cpq035.pdf 2 диода Schottky с ОК, 30A, 40V, 0.68V@30A TO-247AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
30CPQ040 30CPQ040 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30CPQ035%2C40%2C45.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V
30CPQ040 30CPQ040 Hersteller : SMC Diode Solutions 30CPQ035-45%20N0612%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO247AD
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-247AD
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 40 V