30CPQ060
30CPQ060 SMC DIODE SOLUTIONS
Hersteller: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 60V; 30A; TO247AD; Ufmax: 0.8V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 60V
Load current: 30A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247AD
Max. forward voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 315A
Kind of package: tube
Leakage current: 0.8mA
Capacitance: 1nF
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 41
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 30CPQ060 SMC DIODE SOLUTIONS
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
30CPQ060 30CPQ060 Hersteller : SMC Diode Solutions 30CPQ050(60)%20N0678%20REV.A.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V
auf Bestellung 154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
30CPQ060 30CPQ050(60)%20N0678%20REV.A.pdf 30CPQ050%2C%20060.pdf 30CPQ060 Диоды Schottky
auf Bestellung 1047 Stücke:
Lieferzeit 7-21 Tag (e)
30CPQ060 30CPQ060 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30CPQ050%2C%20060.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247AC