30CPQ080
30CPQ080 SMC Diode Solutions
30CPQ080(100)%20N0679%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 80V 15A TO247AD
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 30CPQ080 SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 80V 15A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V.
Weitere Produktangebote 30CPQ080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
30CPQ080 30CPQ080 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30CPQ080%2C%20100.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 80V 15A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-247AC
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A