30CPQ100
30CPQ100 SMC Diode Solutions
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO-247AD
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V
auf Bestellung 2567 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 30CPQ100 SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote 30CPQ100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
30CPQ100
auf Bestellung 1080 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
30CPQ100
Produktcode: 169812
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Produkt ist nicht verfügbar
30CPQ100 30cpq080.pdf 2 диода Schottky с ОК, 30A, 100V, 1.05V@30A, TO-247AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 500 Stücke
30CPQ100 30CPQ100 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30CPQ080%2C%20100.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247AC
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 30A; TO247AD; Ufmax: 1.05V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 30A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247AD
Max. forward voltage: 1.05V
Max. forward impulse current: 280A
Kind of package: tube
Leakage current: 0.55mA
Capacitance: 500pF