30CPQ150 Sangdest Microelectronics Co. LTD
30CPQ150.pdf
Hersteller: Sangdest Microelectronics Co. LTD
Diode Schottky 150V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-247AD
auf Bestellung 660 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 65
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 30CPQ150 Sangdest Microelectronics Co. LTD
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 15A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote 30CPQ150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
30CPQ150 30CPQ150 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30CPQ150.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 15A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V