Produkte > MURATA > LQW18AN30NG00D
LQW18AN30NG00D
LQW18AN30NG00D Murata
jelf243a-0024.pdf
Hersteller: Murata
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.03uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 0.42A 0.23Ohm DCR 0603 T/R
auf Bestellung 3429 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2470
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQW18AN30NG00D Murata
Description: FIXED IND 30NH 420MA 230 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 230mOhm Max, Q @ Freq: 40 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 3.3GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 30 nH, Current Rating (Amps): 420 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQW18AN30NG00D LQW18AN30NG00D Hersteller : Murata jelf243a-0024.pdf Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.03uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 0.42A 0.23Ohm DCR 0603 T/R
auf Bestellung 3120 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2128
LQW18AN30NG00D LQW18AN30NG00D Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0024.pdf Description: FIXED IND 30NH 420MA 230 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 3.3GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 30 nH
Current Rating (Amps): 420 mA
LQW18AN30NG00D LQW18AN30NG00D Hersteller : Murata Electronics JELF243A_0024.pdf RF Inductors - SMD 30 NH 2%
Mindestbestellmenge: 16
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 40 @ 250MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance: 30 nH
Current Rating (Amps): 420 mA
Mindestbestellmenge: 100
30nH 2% 100MHz 40Q-Factor 420mA 230mOhm 0603 (LQW18AN30NG00D)
Produktcode: 164037
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Drosseln > Induktivität 0603
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LQW18AN30NG00D LQW18AN30NG00D Hersteller : MURATA JELF243A-0024.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 0603; 30nH; 420mA; R: 0.23Ω; ±2%; LQW; 180mm
Case - mm: 1608
Inductance: 30nH
Operating current: 0.42A
Resistance: 0.23Ω
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: LQW
Resonant frequency: 3.3GHz
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C