Produkte > GEMS SENSORS > 3100B0250S01B000
3100B0250S01B000 GEMS SENSORS
Category: Pressure Transducers
Description: Converter: pressure; 0÷250bar; 8÷30VDC; 4÷20mA; relative pressure
Mounting: G1/4"
Connection: DIN 9.4 mm
IP rating: IP67
Type of converter: pressure
Controlled parameter: relative pressure
Operating temperature: -40...125°C
Pressure setting range: 0...250bar
Current output: 4...20mA
Measurement accuracy: 0.25%
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3100B0250S01B000 GEMS SENSORS
Category: Pressure Transducers, Description: Converter: pressure; 0÷250bar; 8÷30VDC; 4÷20mA; relative pressure, Mounting: G1/4", Connection: DIN 9.4 mm, IP rating: IP67, Type of converter: pressure, Controlled parameter: relative pressure, Operating temperature: -40...125°C, Pressure setting range: 0...250bar, Current output: 4...20mA, Measurement accuracy: 0.25%, Supply voltage: 8...30V DC, Number of pins: 4, Manufacturer series: 3100.