Produkte > CNC TECHNOLOGY > 3110-14-003-13-00-TR
3110-14-003-13-00-TR
3110-14-003-13-00-TR CNC Technology
3110-xx-003-13-00-tr.pdf
Hersteller: CNC Technology
Conn Ejector Header HDR 14 POS 2mm Solder ST Top Entry SMD T/R
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 181
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3110-14-003-13-00-TR CNC Technology
Description: HEADER, 0.079" (2.00MM), 14 POS., Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Long, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3110-14-003-13-00-TR 3110-14-003-13-00-TR Hersteller : CNC Tech 3110-XX-003-13-00-TR.pdf Description: HEADER, 0.079" (2.00MM), 14 POS.
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Long
Contact Material: Brass
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Contact Material: Brass
auf Bestellung 390 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
3110-14-003-13-00-TR 3110-14-003-13-00-TR Hersteller : CNC Technology 3110-xx-003-13-00-tr.pdf Conn Ejector Header HDR 14 POS 2mm Solder ST Top Entry SMD T/R