315MABA03KHS
315MABA03KHS Cornell Dubilier Knowles
MAB-series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.15UF 10% 500VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 3.15 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 315MABA03KHS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.15UF 10% 500VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 3.15 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote 315MABA03KHS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
315MABA03KHS 315MABA03KHS Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MAB_series-553001.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 3.1uF 10% tol. FILM