Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 3186GJ503M125DPA2
3186GJ503M125DPA2
3186GJ503M125DPA2 Cornell Dubilier Knowles
3186.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 125V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.937" (150.80mm)
Capacitance: 50 mF
Voltage - Rated: 125 V
auf Bestellung 18 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3186GJ503M125DPA2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 125V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.937" (150.80mm), Capacitance: 50 mF, Voltage - Rated: 125 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3186GJ503M125DPA2 3186GJ503M125DPA2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 3186.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 50000uF 125V 0.2