Produkte > CNC TECH > 3210-10-003-12-00-TR
3210-10-003-12-00-TR
3210-10-003-12-00-TR CNC Tech
3210-XX-003-12-00_.pdf
Hersteller: CNC Tech
Description: CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC/DC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.433" (11.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
auf Bestellung 2700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3210-10-003-12-00-TR CNC Tech
Description: CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 50VAC/DC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.433" (11.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3210-10-003-12-00-TR 3210-10-003-12-00-TR Hersteller : CNC Tech 3210-XX-003-12-00_.pdf Description: CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC/DC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
auf Bestellung 3136 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
3210-10-003-12-00-TR 3210-10-003-12-00-TR Hersteller : CNC Technology 3210-xx-003-12-00-tr.pdf Conn Ejector Header HDR 10 POS 1.27mm Solder ST Top Entry SMD T/R