Produkte > BOURNS > 3296W-1-101
3296W-1-101
3296W-1-101 Bourns
3296.pdf
Hersteller: Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3296W-1-101 Bourns
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tube, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 100 Ohms, Number of Turns: 25.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3296W-1-101 3296W-1-101 Hersteller : Bourns 3296.pdf Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
auf Bestellung 113 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 37
3296W-1-101 3296W-1-101 Hersteller : Bourns Inc. 3296.pdf Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tube
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Cermet
Part Status: Active
Resistance: 100 Ohms
Number of Turns: 25.0
auf Bestellung 166 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
3296W-1-101 3296W-1-101 Hersteller : Bourns 3296.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 3/8IN 100 OHM Sealed Vertical Adjust
auf Bestellung 70 Stücke: