32CTQ030S
32CTQ030S SMC Diode Solutions
32CTQ030(030S)(030-1)%20N0282%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 30V 15A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 30 V
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 32CTQ030S SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 30V 15A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 30 V.
Weitere Produktangebote 32CTQ030S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
32CTQ030S Hersteller : IR 32CTQ030(030S)(030-1)%20N0282%20REV.A.pdf 32CTQ%28S%2C-1%29.pdf TO-263
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
32CTQ030S 32CTQ030S Hersteller : SMC Diode Solutions 32CTQ030(030S)(030-1)%20N0282%20REV.A.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 30V 15A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
32CTQ030S 32CTQ030S Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 32CTQ%28S%2C-1%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)