DR73-330-R
DR73-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 1.31A 166 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 166mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.35A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 1.31 A
auf Bestellung 9450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR73-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 1.31A 166 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 166mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.35A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 1.31 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 33uH; Ioper: 1.31A; R: 166mΩ; ±20%; DR; -40÷125°C
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 33µH
Operating current: 1.31A
Resistance: 166mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 7.6x7.6x3.55mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 1.35A
Manufacturer series: DR
auf Bestellung 623 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 143
DR73-330-R DR73-330-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 34.41uH/33uH 20% 100KHz Ferrite 1.31A 0.166Ohm DCR T/R
auf Bestellung 2700 Stücke:
Mindestbestellmenge: 1350
DR73-330-R DR73-330-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 33uH 1.35A 0.166ohms
Mindestbestellmenge: 4
DR73-330-R DR73-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 1.31A 166 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 166mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 1.31 A
Mindestbestellmenge: 22
auf Bestellung 14 Stücke:
DR73-330-R DR73-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Fixed Inductors 33uH 1.35A 0.166ohms
auf Bestellung 14 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
33 uH (DR73-330-R)
Produktcode: 113860
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
drseries-248110.pdf Drosseln > Induktivität SMD andere
Nennwert: 33 µH
Abmessungen und Größe: 7,6x6x3,55 mm