Produkte > CORNELL DUBILIER > 330561T250JT2
330561T250JT2
330561T250JT2 Cornell Dubilier
330.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 560uF 250V -10% to 50% (25.8 X 92.7mm) Radial 0.202 Ohm 3.01A 10000h 105°C
auf Bestellung 82 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 330561T250JT2 Cornell Dubilier
Description: RADIAL, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 202mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.01 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.38 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 330561T250JT2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
330561T250JT2 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 330.pdf Description: RADIAL
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 202mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.01 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.38 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
330561T250JT2 330561T250JT2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 330.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 250V
Produkt ist nicht verfügbar
330561T250JT2 330561T250JT2 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 330-3081813.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 250V
330561T250JT2 330561T250JT2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 330.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 250V