333MWR250K
333MWR250K Cornell Dubilier Knowles
MWR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.033UF 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.571" L (6.00mm x 14.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 333MWR250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.033UF 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.571" L (6.00mm x 14.50mm).