334PSB202K4J
334PSB202K4J Cornell Dubilier Knowles
PSB_RSB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.2 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 334PSB202K4J Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.2 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote 334PSB202K4J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
334PSB202K4J 334PSB202K4J Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PSB_RSB_series-748866.pdf Film Capacitors 0.33uF 10% tol. FILM