335BPS050M
335BPS050M Cornell Dubilier Knowles
BPS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80.381Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 27 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 45.9 mA @ 50 kHz
auf Bestellung 69877 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 335BPS050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80.381Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 27 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 45.9 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 335BPS050M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
335BPS050M 335BPS050M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor BPS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3.3uF 50V 20% tol. ELECTROLYTIC