335PHC600K
335PHC600K Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8 mOhms
Size / Dimension: 0.984" Dia x 1.811" L (25.00mm x 46.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 335PHC600K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 3.3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8 mOhms, Size / Dimension: 0.984" Dia x 1.811" L (25.00mm x 46.00mm).
Weitere Produktangebote 335PHC600K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
335PHC600K 335PHC600K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC_series-553004.pdf Film Capacitors 3.3uF 10% tol. FILM