335TTA160M
335TTA160M Cornell Dubilier Knowles
TTA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 160V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 100.477Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 33 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 3202 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 335TTA160M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 160V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 100.477Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 33 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 335TTA160M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
335TTA160M 335TTA160M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TTA_series-552998.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3.3uF 160 Volts 20% LYTICS/IC