336BPA100M
336BPA100M Cornell Dubilier Knowles
BPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 100V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.945" L (10.00mm x 24.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.024Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 329.7 mA @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336BPA100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 100V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.945" L (10.00mm x 24.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.024Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 329.7 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 336BPA100M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336BPA100M 336BPA100M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE BPA_series-553024.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 33uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC