336BPS100M
336BPS100M Cornell Dubilier Knowles
BPS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.024Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 220 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 345.4 mA @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336BPS100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5.024Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 220 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 345.4 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 336BPS100M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336BPS100M 336BPS100M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE BPS%20series-553043.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 33uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC