336HC5500KR
336HC5500KR Cornell Dubilier Knowles
HC5.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 33UF 10% 500VAC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 500V
Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm)
Capacitance: 33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms
Size / Dimension: 4.016" Dia (102.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336HC5500KR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 33UF 10% 500VAC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 500V, Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm), Capacitance: 33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms, Size / Dimension: 4.016" Dia (102.00mm).
Weitere Produktangebote 336HC5500KR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336HC5500KR 336HC5500KR Hersteller : CDE / Illinois Capacitor HC5.pdf Film Capacitors 33uF 500VAC 10% Cond uction Cooled