336PHB250K2J
336PHB250K2J Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 33UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336PHB250K2J Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 33UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote 336PHB250K2J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336PHB250K2J 336PHB250K2J Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB.pdf Film Capacitors 33uF 10% tol. FILM