336ULR020MEF
336ULR020MEF Cornell Dubilier Knowles
ULR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 33UF 20% 20V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Decoupling
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336ULR020MEF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 33UF 20% 20V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Decoupling, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 336ULR020MEF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336ULR020MEF 336ULR020MEF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor ULR-2944698.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 33uF 20V 20% tol. POLYMER
Produkt ist nicht verfügbar
336ULR020MEF 336ULR020MEF Hersteller : Illinois Capacitor / CDE ULR_series-748886.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 33uF 20V 20% tol. POLYMER