337AVG035MGBJ
337AVG035MGBJ CDE / Illinois Capacitor
AVG.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 35V 20%
auf Bestellung 953 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 337AVG035MGBJ CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
337AVG035MGBJ 337AVG035MGBJ Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 35V 20%
auf Bestellung 1291 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
337AVG035MGBJ 337AVG035MGBJ Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVG.pdf Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 100 kHz
auf Bestellung 5054 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
337AVG035MGBJ Hersteller : Cornell Dubilier avg.pdf Cap Aluminum Polymer 330uF 35VDC 20%( 10 X 12mm) Radial 5mm 0.024 Ohm 3.4A 1500h 125°C
Mindestbestellmenge: 200