338CKE035MQW
338CKE035MQW Cornell Dubilier Knowles
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.81 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.534 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3149 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338CKE035MQW Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.81 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.534 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 338CKE035MQW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338CKE035MQW 338CKE035MQW Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKH_CKE-2944644.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC