338LBA050M2CC
338LBA050M2CC Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 175.83mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9375 A @ 10 kHz
auf Bestellung 191 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338LBA050M2CC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 175.83mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9375 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338LBA050M2CC Hersteller : Knowles Corporation LBA.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 3.3mF; 50VDC; 25x25mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 3.3mF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: 25x25mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...85°C
ESR value: 176mΩ
auf Bestellung 2559 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
338LBA050M2CC 338LBA050M2CC Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 50V 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
338LBA050M2CC 338LBA050M2CC Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 50V 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
338LBA050M2CC 338LBA050M2CC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 50V 20% LYTICS/IC