Produkte > CORNELL DUBILIER > 338TTA016M
338TTA016M
338TTA016M Cornell Dubilier
tta20series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Aluminium Electrolytic capacitors
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338TTA016M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 130.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.61 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0608 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338TTA016M 338TTA016M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF 16V 20%
auf Bestellung 1479 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
338TTA016M 338TTA016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 130.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.61 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0608 A @ 50 kHz
auf Bestellung 2221 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
338TTA016M 338TTA016M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF 16V 20%