35SEF82M
35SEF82M Panasonic Electronic Components
SEF_Series_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 63 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.26 A @ 100 kHz
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 35SEF82M Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 63 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.26 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
35SEF82M 35SEF82M Hersteller : Panasonic SEF_Series_DS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 82uf 35volts 4.0A OS-CON TH type
auf Bestellung 112 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
35SEF82M 35SEF82M Hersteller : Panasonic aab8000c235.pdf Cap Aluminum Polymer 82uF 35VDC 20%( 8 X 12mm) Radial 3.5mm 0.02 Ohm 1.26A 1000h 125°C Bag
Produkt ist nicht verfügbar
35SEF82M Hersteller : PANASONIC AAB8000C193.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 82uF; 35VDC; THT; ±20%; Ø8x12mm; Pitch: 3.5mm
Type of capacitor: polymer
Capacitance: 82µF
Operating voltage: 35V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x12mm
Terminal pitch: 3.5mm
Manufacturer series: OS-CON SEF
Service life: 1000h
Operating current: 1.26A
Impedance: 20mΩ
Operating temperature: -55...125°C
Diameter: 8mm
Height: 12mm