35TQS68ME2
35TQS68ME2 Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 68UF 35V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: D2
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 35 V
auf Bestellung 633 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 35TQS68ME2 Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 68UF 35V 2917, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Manufacturer Size Code: D2, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
35TQS68ME2 35TQS68ME2 Hersteller : Panasonic Panasonic_03-26-2024_POSCAP-(TQS Series).pdf Tantalum Capacitors - Polymer 35V 68uF 20% 1200mA
auf Bestellung 2614 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
35TQS68ME2 35TQS68ME2 Hersteller : Panasonic Electronic Components 666 Description: CAP TANT POLY 68UF 35V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D2
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 35 V