Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ122M250A032
380LQ122M250A032
380LQ122M250A032 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.53 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.94 A @ 20 kHz
auf Bestellung 1436 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ122M250A032 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.53 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.94 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 380LQ122M250A032
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LQ122M250A032 380LQ122M250A032 Hersteller : Cornell Dubilier 380lq.pdf Cap Aluminum Lytic 1200uF 250V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.166 Ohm 3.53A 2000h 85°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
380LQ122M250A032 380LQ122M250A032 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1200uF 35X35
380LQ122M250A032 380LQ122M250A032 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1200uF 35X35