380LQ123M035K012
380LQ123M035K012 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
380LQ-1702525.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 35V 20%
auf Bestellung 548 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ123M035K012 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.15 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.77 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LQ123M035K012 380LQ123M035K012 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 35V 20%
auf Bestellung 548 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LQ123M035K012 380LQ123M035K012 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380LQ.pdf Description: CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.15 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.77 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3280 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
380LQ123M035K012 380LQ123M035K012 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 35V 20%