380LQ561M400A032A
380LQ561M400A032A Knowles / Illinois Capacitor
380LQ.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 400V
auf Bestellung 1090 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ561M400A032A Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 355mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.69 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.77 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LQ561M400A032A 380LQ561M400A032A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380LQ.pdf Description: CAP ALUM 400V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 355mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.69 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.77 A @ 20 kHz
auf Bestellung 1120 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
380LQ561M400A032A 380LQ561M400A032A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 400V