Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ681M400K052
380LQ681M400K052
380LQ681M400K052 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 293mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.96 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.14 A @ 20 kHz
auf Bestellung 632 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ681M400K052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 293mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.96 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.14 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LQ681M400K052 380LQ681M400K052 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 380LQ-1702525.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 680uF 30X50
auf Bestellung 305 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LQ681M400K052 380LQ681M400K052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 680uF 30X50
auf Bestellung 305 Stücke:
380LQ681M400K052 380LQ681M400K052 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 680uF 30X50
auf Bestellung 33 Stücke:
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 680uF; 400VDC; 50x50x30mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 680µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: 50x50x30mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...85°C
Operating current: 2.96A
Diameter: 30mm
ESR value: 293mΩ
Terminal pitch: 10mm