Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 380LX122M400A082
380LX122M400A082
380LX122M400A082 Cornell Dubilier - CDE
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 400V 20%
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX122M400A082 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 152mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.52 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.33 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX122M400A082 380LX122M400A082 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 152mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.52 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.33 A @ 20 kHz
auf Bestellung 931 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LX122M400A082 380LX122M400A082 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 400V 20%
Produkt ist nicht verfügbar
380LX122M400A082 380LX122M400A082 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 400V 20%