380LX183M050A452
380LX183M050A452 Knowles / Illinois Capacitor
380-382.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 50V18000uF (35X45)
auf Bestellung 303 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX183M050A452 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.94 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.98 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 437 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LX183M050A452 380LX183M050A452 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 18000UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.94 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.98 A @ 20 kHz
auf Bestellung 1665 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 18mF; 50VDC; 45x45x35mm; ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 10mm
Capacitance: 18mF
ESR value: 28mΩ
Diameter: 35mm
Body dimensions: 45x45x35mm
Operating current: 6.94A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 50V DC