Produkte > KNOWLES CORPORATION > 380LX223M025K042
380LX223M025K042
380LX223M025K042 Knowles Corporation
380-382.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 22000uF; 25VDC; 30x40mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 22mF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: 30x40mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
ESR value: 30mΩ
Terminal pitch: 10mm
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX223M025K042 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX223M025K042 380LX223M025K042 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7 A @ 20 kHz
auf Bestellung 375 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
380LX223M025K042 380LX223M025K042 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 22000uF 25V 20%