Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX471M250J042
380LX471M250J042
380LX471M250J042 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz
auf Bestellung 3861 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX471M250J042 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX471M250J042
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX471M250J042 380LX471M250J042 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 470uF (25X40)