380LX472M035J012
380LX472M035J012 Knowles / Illinois Capacitor
380-382.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 35V 20%
auf Bestellung 2673 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX472M035J012 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX472M035J012 380LX472M035J012 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 35V 20%
auf Bestellung 2814 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LX472M035J012 380LX472M035J012 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 35V 20%
380LX472M035J012 380LX472M035J012 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 20 kHz