Produkte > KNOWLES CORPORATION > 380LX472M050H032
380LX472M050H032
380LX472M050H032 Knowles Corporation
380-382.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 4700uF; 50VDC; 35x35x22mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: 35x35x22mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 3A
ESR value: 110mΩ
Diameter: 22mm
auf Bestellung 232 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX472M050H032 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1971 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LX472M050H032 380LX472M050H032 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2186 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 417 Stücke:
380LX472M050H032 380LX472M050H032 Hersteller : CORNELL DUBILIER 380-382.pdf Description: CORNELL DUBILIER - 380LX472M050H032 - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 4700UF,