Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 380LX472M063K022
380LX472M063K022
380LX472M063K022 Cornell Dubilier - CDE
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 63V4700uF (30X30)
auf Bestellung 525 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX472M063K022 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.6 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 412 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 434 Stücke:
380LX472M063K022 380LX472M063K022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.6 A @ 20 kHz
auf Bestellung 14182 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 4700uF; 63VDC; 30x30mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: 30x30mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 4.9A
ESR value: 80mΩ
Height: 30mm
Diameter: 30mm