380LX473M025A052
380LX473M025A052 Knowles / Illinois Capacitor
380-382.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 25V 47000uF 35X50
auf Bestellung 669 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX473M025A052 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 25V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.2 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX473M025A052 380LX473M025A052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 47000UF 20% 25V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.2 A @ 20 kHz
auf Bestellung 7272 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
380LX473M025A052 380LX473M025A052 Hersteller : CORNELL DUBILIER 1749012.pdf Description: CORNELL DUBILIER - 380LX473M025A052 - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47000UF
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 26 Stücke:
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 47mF; 25VDC; 35x50mm; Pitch: 10mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 47mF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: 35x50mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Height: 50mm
Diameter: 35mm
Mounting: SNAP-IN
Operating current: 8A
Terminal pitch: 10mm
ESR value: 17mΩ