380LX473M035A082
380LX473M035A082 Knowles / Illinois Capacitor
380-382.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 47000uF 35V 20%
auf Bestellung 1065 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX473M035A082 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.5 A @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 47000uF; 35VDC; 80x80x35mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 47mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: 80x80x35mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Diameter: 35mm
Mounting: SNAP-IN
Operating current: 9.5A
Terminal pitch: 10mm
ESR value: 15mΩ
auf Bestellung 570 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
380LX473M035A082 380LX473M035A082 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 47000UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.5 A @ 120 Hz