Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LQ121M400H022
381LQ121M400H022
381LQ121M400H022 Cornell Dubilier Knowles
381LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.52Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ121M400H022 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.52Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ121M400H022
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ121M400H022 381LQ121M400H022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0009086132_1-2540295.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 400V 20%
Produkt ist nicht verfügbar
381LQ121M400H022 381LQ121M400H022 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381LQ-2944618.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 400V 20%