Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LQ151M350H022
381LQ151M350H022
381LQ151M350H022 Cornell Dubilier Knowles
381LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.105Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 820 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.15 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3023 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ151M350H022 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.105Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 820 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.15 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ151M350H022
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ151M350H022 381LQ151M350H022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0009086132_1-2540295.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 350V 20%