381LQ152M200K042
381LQ152M200K042 Knowles / Illinois Capacitor
381LQ.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 1500uF 30X40
auf Bestellung 282 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ152M200K042 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.92 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ152M200K042 381LQ152M200K042 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381LQ-2944618.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 1500uF 30X40
auf Bestellung 872 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
381LQ152M200K042 381LQ152M200K042 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 1500uF 200V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.133 Ohm 2800mA 2000h 105°C
auf Bestellung 260 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
381LQ152M200K042 381LQ152M200K042 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 1500uF 30X40
auf Bestellung 934 Stücke:
381LQ152M200K042 381LQ152M200K042 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LQ.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.92 A @ 20 kHz