Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LQ152M250A452
381LQ152M250A452
381LQ152M250A452 Cornell Dubilier
381lq.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1500uF 250V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.11 Ohm 2500mA 2000h 105°C
auf Bestellung 67 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ152M250A452 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ152M250A452
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ152M250A452 381LQ152M250A452 Hersteller : Cornell Dubilier 381lq.pdf Cap Aluminum Lytic 1500uF 250V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.11 Ohm 2500mA 2000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
381LQ152M250A452 381LQ152M250A452 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LQ.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
381LQ152M250A452 381LQ152M250A452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LQ-610416.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 250V 20%