Produkte > CORNELL DUBILIER > 381LQ181M450K022
381LQ181M450K022
381LQ181M450K022 Cornell Dubilier
381lq.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 0.87A 2000h 105°C
auf Bestellung 223 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ181M450K022 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.013Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 870 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.22 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ181M450K022
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ181M450K022 381LQ181M450K022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LQ.pdf Description: CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.013Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 870 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.22 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
381LQ181M450K022 381LQ181M450K022 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 180uF 30X30